Oktyabrın 9-da Naxçıvan Muxtar Respublikasının Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Ümumdünya Poçt Günü münasibətilə “Poçtun rəqəmsal yolu: ənənədən gələcəyə körpü” adlı tədbir keçirilib.
Tədbir iştirakçıları əvvəlcə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin Naxçıvan şəhərinin baş meydanında ucalan abidəsini ziyarət edib, xatirə şəkli çəkdiriblər.
Nazirliyin iclas zalında davam edən tədbirdə Nazirliyin Aparatının və “Naxçıvanpoçt” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinin əməkdaşları iştirak edib. Tədbir çərçivəsində torpaqlarımız uğrunda şəhidlərin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib və Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirilib.
Tədbirin başlanğıcında Naxçıvan Muxtar Respublikasının rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini – nazir vəzifəsini icra edən Azər Məmmədrəhimovun tədbir iştirakçılarına ünvanladığı təbrik məktubu səsləndirilib, sonra çıxışlar bölməsinə keçilib.
Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin Aparat rəhbəri Əziz Hümbətov, Nazirliyin əməkdaşları İsmayıl Qəribli, Nazim Babayev və Azər Seyidov, “Naxçıvanpoçt” MMC-nin direktor müavini Sevinc Rzayeva, eləcə də əməkdaşları Bülbültəkin İsmayılova və Nərgiz Bağırlı çıxış edərək poçt sahəsinin tarixi inkişaf yolu, rəqəmsallaşma istiqamətində görülən işlər və gələcək perspektivlər barədə fikirlərini bölüşüblər.
Tədbirdə həmçinin, poçt sahəsinin keçdiyi inkişaf mərhələlərini, rəqəmsal xidmətlərə keçid və son illərin nailiyyətlərini əks etdirən videoçarx nümayiş olunub.
Əlamətdar gün münasibətilə Naxçıvanpoçt -un yeni veb-saytı və loqosu da təqdim olunub. Loqo və sayt barədə ətraflı təqdimat edilib, onların rəmzi mənası və istifadəsi ilə bağlı iştirakçılara məlumat verilib.
Tədbirin sonunda poçt sahəsində fəallığı və səmərəli fəaliyyəti ilə fərqlənən bir sıra əməkdaşlara fəxri fərmanlar, təşəkkürnamələr və simvolik hədiyyələr təqdim olunub.
Qeyd edək ki, Naxçıvanda poçt sahəsi müasir tələblərə uyğun şəkildə inkişaf etdirilərək ənənəni qorumaqla yanaşı, rəqəmsal gələcəyə doğru inamla irəliləyir.

An event was held on the theme "The Digital Path of Post: A Bridge from Tradition to the Future"
On October 9, the Ministry of Digital Development and Transport of the Nakhchivan Autonomous Republic organized an event entitled “Digital Way of Post: A Bridge from Tradition to the Future” on the occasion of World Post Day.
The participants of the event first visited the monument to the National Leader Heydar Aliyev in the main square of Nakhchivan city and took a commemorative photo.
The event, which continued in the meeting hall of the Ministry, was attended by employees of the Ministry’s Office and “Nakhchivanpost” Limited Liability Company. As part of the event, the dear memory of the martyrs for our lands was commemorated with a minute of silence and the National Anthem of the Republic of Azerbaijan was played.
At the beginning of the event, a congratulatory letter addressed to the participants of the event by the Deputy Minister of Digital Development and Transport of the Nakhchivan Autonomous Republic - Acting Minister Azer Mammadrahimov was played, and then the speeches were made.
Aziz Humbatov, Head of the Office of the Ministry of Digital Development and Transport of the Nakhchivan Autonomous Republic, employees of the Ministry Ismayil Garibli, Nazim Babayev and Azer Seyidov, Deputy Director of “Nakhchivanpost” LLC Sevinj Rzayeva, as well as employees Bulbultakin Ismayilova and Nargiz Bagirli made speeches and shared their views on the historical development path of the postal sector, the work done towards digitalization and future prospects.
A video clip reflecting the development stages of the postal sector, the transition to digital services and the achievements of recent years was also shown at the event.
On the occasion of the significant day, the new website and logo of Nakhchivanpost were also presented. A detailed presentation was made about the logo and site, and the participants were informed about their symbolic meaning and use.
At the end of the event, a number of employees who distinguished themselves with their activity and effective work in the postal sector were presented with honorary certificates, letters of appreciation and symbolic gifts.
It should be noted that the postal sector in Nakhchivan is developing in accordance with modern requirements, preserving tradition, and confidently moving towards a digital future.