Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “Naxçıvanpoçt”da ötən ildə 140 minə yaxın poçt bağlaması qəbul edilib və ya göndərilib.
Həmçinin, hesabat dövründə “Naxçıvanpoçt”-un mərkəzi filialında iş saatı artırılıb. Məqsəd əhaliyə göstərilən xidmət səviyyəsinin daha da yüksəldilməsi, vətəndaş məmnunluğunun təmin olunmasıdır. Artıq Naxçıvan şəhər mərkəzi poçtu şənbə-bazar günləri də daxil olmaqla həftənin 7 günü saat 08:00-dan 19:00-dək vətəndaşlara fasiləsiz olaraq xidmət göstərir.
Qeyd olunanlarla yanaşı, yerli bələdiyyə vergilərinin ödənilməsi, eləcə də istehlakçılar tərəfindən sərf olunan qaz, elektrik enerjisi, su, rabitə və internet xidmətlərinin dəyərinin ödənilməsi ilə yanaşı, mərkəzi filialda müraciətlərinə əsasən telefon və internet çəkilişləri üzrə vətəndaşlardan ərizələrin qəbuluna da başlanılıb. “Naxçıvanpoçt” tərəfindən vətəndaş mənunluğunun artırılması, göndərişlərin vaxtında və təhlükəsiz şəkildə çatdırılması, o cümlədən elektron ticarətin inkişafına yönəlmiş mühüm layihələr icra edilməkdədir.

Last year, about 140 thousand postal parcels were received or sent at “Nakhchivanpost”, which is subordinate to the Ministry of Digital Development and Transport of the Nakhchivan Autonomous Republic.
Also, during the reporting period, the working hours of the central branch of “Nakhchivanpost” were increased. The goal is to further improve the level of service provided to the population and ensure citizen satisfaction. The Nakhchivan city central post office now serves citizens from 08:00 to 19:00, 7 days a week, including Saturdays and Sundays.
In addition to the above, in addition to paying local municipal taxes, as well as paying the cost of gas, electricity, water, communication and internet services consumed by consumers, the central branch has also started accepting applications from citizens for telephone and internet subscriptions based on their applications. “Nakhchivanpost” is implementing important projects aimed at increasing citizen satisfaction, timely and safe delivery of mail, as well as the development of e-commerce.