Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən “Naxçıvanpoçt” publik hüquqi şəxsinin mərkəzi filialında nazirliyin tabeli qurumları tərəfindən vətəndaşlara göstərilən xidmətlərin vahid məkandan təqdim olunmasına başlanılıb. Belə ki, mərkəzi filialda müraciətlərinə əsasən telefon və internet çəkilişləri üzrə vətəndaşlardan ərizələrin qəbulu da həyata keçiriləcəkdir.
Qeyd edək ki, mərkəzi filialda ənənəvi poçt xidmətləri ilə yanaşı, eyni zamanda, sabit şəbəkə telefonlarından istifadəyə görə aylıq abunə və danışıq haqlarının qəbulu, internet abunəçilərinin balansının artırılması xidmətindən istifadə haqlarının ödənişləri və sair xidmətlər həyata keçirilir.
Xidmətin yaradılmasında əsas məqsəd istifadəçilərin rahatlığının təmin edilməsi və əlavə vaxt itkisinin qarşısının alınmasıdır.

The central branch of the public legal entity “Nakhchivanpocht”, operating under the Ministry of Digital Development and Transport of the Nakhchivan Autonomous Republic, has started providing services provided to citizens by the subordinate institutions of the ministry from a single location. Thus, the central branch will also accept applications from citizens for telephone and internet subscriptions based on their applications.
It should be noted that in addition to traditional postal services, the central branch also provides monthly subscription and call fees for the use of fixed network telephones, payments for the use of the balance increase service for internet subscribers, and other services.
The main goal of creating the service is to ensure the convenience of users and prevent additional time loss.