“Azərpoçt”la “Naxçıvanpoçt” yeni əməkdaşlığa başlayır.
“Azərpoçt” MMC-nin dəstəyi ilə “Naxçıvanpoçt” publik hüquqi şəxsi beynəlxalq pulköçürmələri sistemi ilə əməkdaşlığı genişləndirir. Həyata keçirilən tədbirlər nəticəsində artıq vətəndaşlar “Zolotaya Korona” beynəlxalq pulköçürmələri sistemi üzərindən daxil olan vəsaitləri “Naxçıvanpoçt” vasitəsilə ədə edə bilərlər.
“Zolotaya Korona” əsasən Rusiyada məşhur pulköçürmə sistemi olub hesab açmadan dərhal pulköçürmələri həyata keçirməyə imkan verir. “Zolotaya Korona” xüsusilə MDB ölkələrinə rahat və səmərəli transfer xidmətləri təklif etməsi ilə tanınır.
Pulköçürmələrinin sürətli şəkildə həyata keçirilməsi, əsasən gün ərzində təmin edilir. Bundan əlavə, istifadəçilər pulköçürmələrini yaxından idarə etmək istədikləri zaman alanın məlumatlarını dəyişdirmək və ya transferi ləğv etmək kimi tənzimləmələri asanlıqla edə bilərlər.
Ucqar kənd yerlərində bank və maliyyə xidmətlərinin məhdud olması poçt xidmətlərinin əhəmiyyətini artırır. Belə ərazilərdə insanların maliyyə xidmətlərinə, ödənişlərə və əsas kommunikasiya vasitələrinə çıxışını təmin etmək üçün poçt şöbələri vacib rol oynayır. Poçt şöbələri, adətən, pulköçürmələri, kommunal xidmətlərin ödənilməsi və sosial ödənişlərin alınması kimi əhaliyə poçt - maliyyə xidmətlərini bir yerdə təqdim edir.
Azərbaycan Respublikasının yeganə milli poçt operatoru “Azərpoçt” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti hazırda respublika ərazisində geniş xidmət şəbəkəsinə malik olmaqla, əhalinin bütün təbəqələrinə, eləcə də hüquqi şəxslərə ənənəvi və qeyri-ənənəvi poçt xidmətləri və poçt-maliyyə xidmətləri təqdim edir.
Hazırda "Azərpoçt"un 35 Regional Poçt Filialı və 1100-dən artıq Poçt şöbəsi ilə xidmət həyata keçirilir.

With the support of “Azerpost” LLC, “Nakhchivanpost” public legal entity is expanding its cooperation with the international money transfer system. As a result of the measures taken, citizens can now transfer funds received through the “Zolotaya Korona” international money transfer system through “Nakhchivanpost”.
“Zolotaya Korona” is a popular money transfer system mainly in Russia and allows you to make instant money transfers without opening an account. “Zolotaya Korona” is especially known for offering convenient and efficient transfer services to CIS countries.
Fast money transfers are usually provided within a day. In addition, users can easily make adjustments such as changing the recipient’s information or canceling the transfer when they want to closely manage their money transfers.
The limited availability of banking and financial services in remote rural areas increases the importance of postal services. In such areas, post offices play an important role in ensuring people’s access to financial services, payments, and basic means of communication. Post offices usually provide postal and financial services to the population, such as money transfers, payment of utility services and receipt of social payments.
The only national postal operator of the Republic of Azerbaijan, “Azerpost” Limited Liability Company, currently has an extensive service network throughout the republic, providing traditional and non-traditional postal services and postal and financial services to all segments of the population, as well as legal entities.
Currently, the service is provided through 35 Regional Postal Branches and more than 1,100 Post Offices of “Azerpost”.