Zəfər Gününə həsr olunmuş “Zəfərin Səsi” intellektual oyunu keçirilib
Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi tərəfindən 07 noyabr 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasında Zəfər Günü münasibətilə “Zəfərin Səsi” adlı “Nə? Harada? Nə zaman?” formatlı intellektual oyun təşkil olunub.
Tədbirdə şəhidlərin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib və Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirilib.
Zəfər Günü münasibətilə çıxış edən Naxçıvan Muxtar Respublikası rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini, nazir vəzifəsini icra edən Azər Məmmədrəhimov qeyd edib ki, 8 Noyabr – Zəfər Günü xalqımızın birliyinin, dövlətimizin qüdrətinin və Ordumuzun şücaətinin təntənəsidir. O bildirib ki, Müzəffər Ali Baş Komandan Cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə 44 günlük Vətən müharibəsində əldə edilən qələbə Azərbaycan tarixində yeni bir mərhələ açıb.  Həmçinin, “Zəfərin Səsi” adlı intellektual oyunun əməkdaşlarda bilik və komanda bacarıqlarının inkişafına xidmət etdiyini qeyd edib. Yarış iştirakçılarına uğurlar arzulayaraq, belə tədbirlərin davamlı keçirilməsinin vacibliyini vurğulayıb.
İntellektual yarışda Nazirliyin strukturuna daxil və tabeliyində olan qurumların əməkdaşlarından ibarət dörd komanda iştirak edib.
Oyun iki turdan ibarət olub. Hər turda 15 sual olmaqla, ümumilikdə 30 sual təqdim edilib. Komandalar cavablarını yazılı şəkildə təqdim edib və hər düzgün cavab 1 balla qiymətləndirilib. Yarışın sonunda nəticələr hesablanaraq qaliblər müəyyən olunub.
İntellektual oyunun qalibi “Naxçıvanpoçt” MMC-nin əməkdaşlarından ibarət “N-poçt” komandası olub. Qalib komanda hədiyyələrlə mükafatlandırılıb, bütün komanda üzvlərinə isə iştirakına görə Təşəkkürnamələr təqdim edilib. Tədbirin sonunda “Şəhidə məktub” adlı videoçarx nümayiş etdirilib.
Bu kimi tədbirlər gənclərin intellektual inkişafına, komanda ruhunun və birgə fəaliyyət bacarıqlarının formalaşmasına xidmət edir.

"Victory Voice" intellectual game dedicated to Victory Day was held
The Ministry of Digital Development and Transport of the Nakhchivan Autonomous Republic organized an intellectual game titled “Voice of Victory” in the format of “What? Where? When?” on the occasion of Victory Day in the Republic of Azerbaijan on November 7, 2025.
At the event, the dear memory of the martyrs was commemorated with a minute of silence and the National Anthem of the Republic of Azerbaijan was played.
Speaking on the occasion of Victory Day, Deputy Minister of Digital Development and Transport of the Nakhchivan Autonomous Republic, Acting Minister Azer Mammadrahimov noted that November 8 - Victory Day is a celebration of the unity of our people, the power of our state and the valor of our Army. He said that the victory achieved in the 44-day Patriotic War under the leadership of the victorious Supreme Commander-in-Chief Mr. Ilham Aliyev opened a new stage in the history of Azerbaijan. He also noted that the intellectual game called "Voice of Victory" serves to develop knowledge and team skills in employees. Wishing success to the participants of the competition, he emphasized the importance of holding such events continuously.
Four teams consisting of employees of the Ministry's structures and subordinate institutions participated in the intellectual competition.
The game consisted of two rounds. Each round had 15 questions, for a total of 30 questions. The teams submitted their answers in writing, and each correct answer was evaluated with 1 point. At the end of the competition, the results were calculated and the winners were determined.
The winner of the intellectual game was the "N-post" team consisting of employees of "Nakhchivanpost" LLC. The winning team was awarded with gifts, and all team members were presented with Certificates of Appreciation for their participation. At the end of the event, a video clip titled "Letter to the Martyr" was shown.
Such events serve the intellectual development of young people, the formation of team spirit and joint action skills.