Şəhid övladları “Naxçıvanpoçt”un fəaliyyəti ilə tanış edilib
Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən “Naxçıvanpoçt” MMC və “PAŞA Holding” 44 günlük Vətən müharibəsində şəhid olan qəhrəmanlarımızın övladları üçün sosial dəstək proqramı həyata keçirib.
8 Noyabr – Zəfər Günü münasibətilə təşkil olunan bu tədbir şəhid ailələrinə göstərilən diqqət və qayğının bariz nümunəsidir. Proqram çərçivəsində şəhid övladları Mərkəzi poçt şöbəsinə gələrək müəssisənin gündəlik fəaliyyəti, poçt göndərişlərinin emalı və çatdırılma prosesi ilə əyani şəkildə tanış olublar. Balacalara poçtun iş prinsipi, göndərişlərin izlənməsi və müasir poçt texnologiyaları haqqında maraqlı məlumatlar verilib.
Tədbir zamanı uşaqlara müxtəlif hədiyyələr təqdim olunub, onlar üçün kiçik əyləncəli proqram da təşkil edilib. Təqdimat və görüş prosesi “Naxçıvanpoçt” əməkdaşlarının dəstəyi ilə, isti və mehriban mühitdə baş tutub.
Qeyd edək ki, bu sosial təşəbbüs “PAŞA Holding” və “Bravo” supermarketlər şəbəkəsinin birgə icra etdiyi “Vətən əmanətlərin keşiyindədir” layihəsi çərçivəsində reallaşdırılıb. Layihənin əsas məqsədi şəhid ailələrinin sosial rifahına töhfə vermək, onların övladlarına mənəvi dəstək göstərmək və Zəfər Günü münasibətilə qəhrəmanlarımızın əziz xatirəsini yaşatmaqdır.
Bu kimi tədbirlər Vətən uğrunda canından keçən qəhrəmanlarımızın əmanətlərinə olan ehtiramın, onların ailələrinə və övladlarına göstərilən daimi diqqət və qayğının təzahürüdür.

“Nakhchivanpost” LLC and “PASHA Holding”, operating under the Ministry of Digital Development and Transport of the Nakhchivan Autonomous Republic, have implemented a social support program for the children of our heroes who were martyred in the 44-day Patriotic War.
This event, organized on the occasion of November 8 - Victory Day, is a clear example of the attention and care shown to the families of martyrs. Within the framework of the program, the children of martyrs came to the Central Post Office and were visually acquainted with the daily activities of the enterprise, the processing and delivery process of postal items. The children were given interesting information about the working principle of the post office, tracking of items and modern postal technologies.
During the event, various gifts were presented to the children, and a small entertainment program was also organized for them. The presentation and meeting process took place in a warm and friendly atmosphere with the support of “Nakhchivanpost” employees.
It should be noted that this social initiative was implemented within the framework of the “Homeland is Guarding the Deposits” project, jointly implemented by “PASHA Holding” and “Bravo” supermarket chain. The main goal of the project is to contribute to the social well-being of the families of martyrs, provide moral support to their children, and keep alive the dear memory of our heroes on the occasion of Victory Day.
Such events are a manifestation of respect for the legacy of our heroes who sacrificed their lives for the Motherland, and the constant attention and care shown to their families and children.